Головна » 2017 » Листопад » 9 » День української писемності
18:36
День української писемності

                       Мова колискова, як весняна річечка жива,

                       Пробудилась українська мова,

                       Відродились батьківські слова:

                       "Сад вишневий, хата, гай, криниця,

                       Шлях чумацький, голубі дощі",

                       Мов солодкі пахощі живиці,

                       Незбагненна радість на душі.

                   9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Нестор-літописець стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах.

                   6 листопада 1997 року, до тисячоліття писемності, Президент України Л.Д.Кучма підписав Указ про відзначення цього свята. З цього часу щороку в Україні проводять масові заходи по відзначенню цієї події.

                   З нагоди свята української писемності, 9 листопада 2017 року у нашій школі вчителями української мови та літератури Русин Н.І. та Зийнич М.І. проведено свято "Міцнію, беручи, віддавши - багатію". Учні 8 класу виразно декламували поезії, виконували пісні. 

                   Після свята учні 5-9 класів (знавці української мови) взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 

                   Шкільним бібліотекарем Русин Н.І. оформлено книжкову виставку "Історія виникнення і становлення письма". Розкриваючи лексичне багатство, виражальні можливості, гнучкість, мелодійність укр.мови, яка належить до найрозвиненіших мов світу, учитель укр.мови Русин Н.І. виховувала в дітей бережливе ставлення до слів рідної мови, любові до неї, як до рідної неньки. 

   

   

   

   

                                                         

Переглядів: 71 | Додав: bjuti | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: